Odděleno katanou

27. května 2012 v 13:31 | Gaarinka |  Povídky
... a tělo zůstalo ležet v červeném jezírku. Popadl katanu a oddělil mu hlavu ... bere si ji s sebou jako suvenýr. Neví co ho to popadlo, ani proč to udělal, ale udělal to. Katanu pohodil do jezírka krve až vystříkla a pocákala tělo, které v ní bez hlavy leželo ... utíká pryč a hlavu bere s sebou, neví proč, neví k čemu mu bude. Brodí se jezerem, za ním zůstává červená stopa. Zdáli jsou slyšet houkačky, začíná vyšetřování, musí odsud utéct, co nejrychleji, co nejdál, nechce zkončit ve vězení, ale to si měl rozmyslet dřív než ho zabil. Policije již zkoumá stopy ... vzpomene si, nechal jim tam katanu s jeho DNA. Vytáhne z mikiny nožík a uřezává si kůži z prstů, udělá cokoliv, aby neměli důkaz, že to udělal on.
Ale co hlava, proč ji jen bral s sebou? Ptá se sám sebe. Z rukou mu odkapává krev a vsakuje se do písčité země. A co ta krev? Podle ní mě také mohou najít! Bosými nohami přihrnuje písek, zakryl svou krev, ale co s tou hlavou? Kam má ukrýt tu? Rozhlíží se kolem sebe, ale není tu žádný úkryt. A tak ji pohodí doprostřed metrových kopřiv se slovy: "Třeba tam hledat nebudou..." A běží dál...může být tak pětset metrů od onoho osudného místa, ale nemá čas přemýšlet kolik metrů již uběhl! Před očima se mu mýhají podivné obrazce, snaží se si jich nevšímat a běží dál.
Je celý udýchaný a nohy mu vypovídají službu, jen tak tak se na nich ještě udrží! Avšak nemá dělat unáhlené závěry pomalu dopadá na zem a vzpomíná... ale teď to nemůže vzdát,...po tom co pocítil, po vší té hrůze a bolesti, po tom kolik nocí probrečel a ztratil tolik krve...musí...musí...musí...,ale nedokáže. Uprostřed louky sebou smýkne k zemi, ztratil moc krve a moc se ztresoval, čeká ho stejný osud jako jeho. Neměl se mu mstít, neměl se poddat pomstě, neměl chtít oplatit dávné rozepře, měl mu vše prominout a zatajit svůj vztek a zoufalství,ale... Zahodil svůj život a žil jen pro pomstu, teď ho za to čeká trest, ten nejhorší možný trest...smrt.
...Najednou kolem uslyšel štěkot psů a několik mužských hlasů, ucítil strašnou bolest v levé ruce, která se pomalu rozestoupila do celého těla, oči se mu pomalu zavřeli a on již podruhé uviděl podivné obrazce, ovšem tentokrát monhem zlověstnější a temnější až nakonec ztmavly úplně...Jakmile se probral a podíval se do temné místnosti kolem sebe, rozpoznal že je to cela, temná, mrazivá, zatuchlá cela. Byla tam nepříjemná atmosféra, jen jedno, malé, zamřížované okno tam propouštělo paprsek světla.
Vedle něj se cosi lesklo, i v šeru rozpoznal svou starou, krvavou katanu. Chtěl se po ní natáhnout, ale ozval se něčí hlas, nerozpoznal čí ani co oznamoval, ale pro jistotu zase přitáhl ruku zpátky k tělu. Popadli ho dva lidé a vláčeliho někam...nejspíš do soudní síně, ale on tam nechtěl, nechtěl aby to takhle zkončilo, kdyby to zkončilo jinak bylo by mu to jedno , ale takhle...
Jeden muž otevřel starou bránu, ktrerá zavrzala a vyšli na denní světlo, tím návalem světla musel přivřít oči. Donesli ho do auta a na ruce mu dali pouta...Po několika minutách zastavili u velké budovy, vešli do kruhové místnosti a dostrkali ho až k jednomu stolku. Ozval se příšerný zvuk, to soudce uhodil kladivem do stolu, v tu ránu všechny ostatní hlasy utichly. Nechce to takhle, ne, nebude to takhle, nepůjde do vězení i kdyby měl spáchat sebevraždu i kdyby měl udělat nemožné, ale takhle to nenechá!
Zvedl se a začal mlátit hlavou do stolu. Všichni začali být neklidní a když začal mlátit do všeho co mu stálo v cestě, tak se celý dav sezvaných lidí začal rvát malým východem se křikem pryč. Policije se po něm vrhla, ale jemu to bylo jedno, prostě udělal několik prudkých pohybů zkrvenou hlavou a dál barvil všechno kolem sebe na rudo. Krev mu z hlavy přímo tryskala, ale jemu to bylo jedno.
Už nad sebou ani neměl kontrolu, ale dál mlátil hlavou kolem sebe. ...Ozval se výstřel a pak další, přesně mířené střely našli svůj cíl. Smýká sebou k zemi, naposledy vnímá svět kolem sebe...vidí vzpomínku na bezstarostné dětství, na jeho rodinu a přátele...a také na něj...umírá, tohle je opravdu konec.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbila se ti tahle povídka???

Úžasný!
...docela hezký...
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
S vyplazeným jazykemTOPlistS vyplazeným jazykem